قطعات

5 مایع مختلف ماشین که باید مرتباً بررسی شود

5 مایع مختلف ماشین که باید مرتباً بررسی شود
5 مایع مختلف ماشین که باید مرتباً بررسی شود
یک چیز در مورد داشتن یک ماشین این است که اگر می خواهید به درستی به شما خدمت کند، باید به خوبی از آن مراقبت کنید. خودروها سیستم پیچیده ای از ماشین آلات هستند که برای عملکرد موثر قطعات و سیستم های خود به مایعات ضروری نیاز دارند.
هنگامی که یکی از این مایعات آلوده می شود یا به زیر سطح مورد نیاز می رسد، و شما وضعیت را اصلاح نمی کنید، ممکن است میلیون ها تومان برای تعمیرات موتور و گیربکس و همچنین سایر قطعات خودرو که احتمالاً ممکن است آسیب ببینند خرج کنید.
با اطمینان از داشتن چک لیست مایعات خودرو و انجام تعمیر و نگهداری مناسب مایعات خودرو، از این مشکل خلاص شوید.
این مایعات ضروری چیست؟ بیایید با مهمترین و احتمالاً آشناترین آنها شروع کنیم.

روغن موتور

موتور دارای چندین قسمت متحرک از جمله یاتاقان ها، پیستون ها، سوپاپ ها، چرخ دنده ها، زنجیرها و پمپ ها است که می توان به چند مورد اشاره کرد. این قطعات نیاز به روغن کاری دارند (این کار روغن موتور است). در غیر این صورت، قطعات پیش از موعد فرسوده می شوند یا آسیب جدی به سایر قطعات موتور وارد می کنند.
باید روغن موتور را به طور مرتب چک کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است. کاپوت ماشین خود را باز کنید، گیج روغن را پیدا کنید، آن را بردارید، آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید، و سپس آن را دوباره داخل آن قرار دهید. دوباره آن را بیرون بکشید و بررسی کنید. اگر سطح پایین است یا روغن خیلی کثیف است، زمان تعویض فرا رسیده است.

روغن ترمز

روغن ترمز نباید نشت کند یا اجازه داده شود کم شود. هدف این مایع اطمینان از عملکرد روان سیستم ترمز است. نشت می تواند فاجعه بار باشد. ممکن است باعث خرابی ترمز شود، و چه کسی می‌داند بعد از آن چه اتفاقی می‌افتد؟
به عنوان یک اقدام پیشگیرانه و احتیاط ایمنی، به طور منظم روغن ترمز را بررسی کنید. ما نمی توانیم به اندازه کافی روی این موضوع تاکید کنیم: اگر متوجه نشت مایعات شکستگی شدید، تحت هیچ شرایطی با آن خودرو رانندگی نکنید و سریعا به نزدیک ترین مکانیک مراجعه کنید.

مایع خنک کننده / رادیاتور

در دماهای شدید، موتور شما می تواند بیش از حد گرم شود یا یخ بزند. مایع خنک کننده/رادیاتور/ضد یخ کمک می کند موتور شما داغ نشود و از آسیب دیدن رادیاتور شما جلوگیری می کند.
برای جلوگیری از این مشکلات، همیشه مطمئن شوید که خنک کننده شما پر است. به‌علاوه، اگر در حین حمل‌ونقل تخلیه می‌شود، یک مورد اضافی همراه داشته باشید.

روغن گیربکس

روغن گیربکس همان چیزی است که با سهولت انتقال به تعویض دنده کمک می کند. اگر مایع به خطر بیفتد، انتقال می تواند یک کابوس باشد، و در برخی شرایط، ممکن است نیاز به شستشوی انتقال داشته باشید. فلاش گیربکس در درازمدت ارزان است، مخصوصاً وقتی هزینه‌های مربوط به تعمیر گیربکس را در نظر بگیرید. اگر به طور منظم با ماشین خود را رانندگی می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که به طور منظم شستشوی گیربکس را انجام می دهید.

روغن هیدرولیک فرمان

روغن هیدرولیک فرمان وظیفه چرخش صاف، دقیق و نرم فرمان را بر عهده دارد. پمپ فرمان، آب بندی، پمپ ها و گیربکس فرمان را روغن کاری و خنک می کند. باید به‌طور مرتب مایع فرمان برقی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پر است. در صورت خالی بودن و نشتی آن علائمی چون سفت شدن فرمان را به دنبال دارد. نشتی ها میتواند از پمپ هیدرولیک یا جعبه فرمان باشد.

همه این روغن ها و مایعات برای ماشین های خارجی خود آنلاین خریداری کنید.

شما می توانید تمامی روغن های و مایعات ماشین های خارجی را از سایت ما به صورت انلاین خریداری کنید و در سریع ترین زمان ممکن درب منزل دریافت کنید.
فروشگاه لوازم یدکی رضائی کالا ها را با تضمین اصالت برای شما ارسال می نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *